top of page

נמצא ברשת - מענה לשאלות בנושאי שכירות

050-99-24-24-4

שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38
246x0w.jpg

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It's easy.

מכתב התראה
כמעט כל הסכמי השכירות מתנים את תוקפו של ההסכם ואת כניסתו של השוכר לדירה עם המצאת הביטחונות, הערבויות וכל השיקים השונים שנמסרו בהתאם להוראות ההסכם.
תקופת השכירות הסתיימה והשוכר הספיק כבר לעבור לדירה החדשה, כעת בתוך כמה זמן על המשכיר להחזיר את הביטחונות שנמסרו לאחר שתקופת השכירות מגיעה לסיומה?
מתי המשכיר צריך להחזיר את שיק הביטחון
המגורים ליד בניין בו מבוצע פרויקט תמ"א 38 משנים לבלי היכר את סביבת המושכר ואת מאפייניה. שוכרים אשר מגלים זאת לפתע תוהים האם הם יכולים לבטל את הסכם השכירות על מנת שיוכלו לגור בסביבה שתואמת את ציפיותיהם.
​האם ניתן לסיים חוזה שכירות בעקבות התחלת עבודות תמ"א ליד הדירה?   מניתוח השאלה עולה כי השוכרת שנכנסה זה עתה לדירת מגורים הופתעה לגלות שהתחילו בבניין הסמוך עבודות לביצוע פרויקט תמ"א 38. לפני הכניסה לדירה, וליתר דיוק בזמן החתימה על הסכם השכירות, לא היה סימן או רמז לכך שהולכות להתבצע עבודות בסביבת המושכר. ​ כעת, הפונה שואלת היא יכולה לסיים את תקופת השכירות לפני הזמן שנקבע לכך בהסכם?   יש לשים לב לכך שהשואלת מציינת שבהסכם השכירות אין התייחסות לכך שהולכות להתבצע בזמן הקרוב עבודות.
לאחר החתימה על הסכם השכירות התחילו לבצע ליד הדירה עבודות תמ"א – מה ניתן לעשות
בנסיבות מסוימות אי תיקון ליקויים עשוי להוות הפרה של הסכם השכירות מצד המשכיר, ואף הפרה יסודית. מבחינת בתי המשפט, ישנם פסקי דין סותרים באשר להגדרה של בלאי סביר או לפרק זמן סביר לתיקון ליקויים. אולם, ישנה הסכמה כי התשובה תשתנה לפי נסיבותיו של כל מקרה ומקרה.
מהן האפשרויות שעומדות לרשותו של שוכר אל מול סרבנות והתחמקות של המשכיר מלתקן ליקויים
מה ניתן לעשות כשהמשכיר מתחמק מלתקן ליקויים
האם ניתן להטיל על המשכיר את האחריות לתיקון ליקויים שנמצאים בדירה למעלה, ואם כן בתוך כמה זמן על המשכיר לתקן את הליקויים. מה קורה אם המשכיר לא מצליח לתקן את הליקויים בגלל סירובו של השכן.
האם שוכרת רשאית לדרוש מהמשכיר לתקן נזילה שמקורה בדירה מלמעלה
מי אחראי לתקן נזילה בדירה שכורה
כפיר חיון, עו"ד | שכירות

קביעת פגישת ייעוץ:

כעורכי דין המוצר אותו אנו מספקים הוא שירות אשר ניתן ללקוחותינו באמצעות ידע רב, מקצועיות, איכות וניסיון מוכח שנצברו במשרדנו בליווי מספר רב של עסקאות. כמשרד עוסק באופן ייחודי וממוקד בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית אנו מרכזים בעבורכם את כל הפתרונות והידע הנחוצים לכם לאורך כל שלביה של עסקה במקרקעין והליכי ההתחדשות העירונית - כשכל זאת עומד לרשותכם כבר מהרגע הראשון לאחר פנייתכם למשרדנו אשר נמשך בנוסף על פני מספר פגישות אותן אנו עורכים עם לקוחותינו ועד לסיום הטיפול.

את ניסיונו הרב רכשנו באמצעות פעילות ענפה ואינטנסיבית בתחום אשר כוללת ליווי של יזמים בפרויקטים מגוונים החל מהשלבים הראשונים ועד לסיומם. היקף פעילותינו, תדירות העסקאות המלוות על ידינו (כל פרויקט כולל בדרך כלל עשרות עסקאות למכירת דירות) יוצרים למשרדנו רצף אשר משמר את הידע שנצבר  ואת התאמתם לנושאים שבאמת חשובים ללקוחותינו לפני עסקה במקרקעין ולאחריה. כך למשל, ביכולתכם להתרשם מניסיוננו במאמר שקראתם זה עתה אשר משקף מכלול סוגיות ונושאים הנובעים מאיחור במסירת דירה, אולם מדובר רק בחלק קטן מהידע אותו אנו מעבירים ללקוחותינו.

במאמר שנכתב לעיל הושקעו זמן, ידע ומשאבים רבים מתוך מטרה לשתף את הידע שנצבר במשרדנו עם ציבור הרחב, מטרתנו זו מושגת בעזרת מספר אמצעים הכוללים ניהול קבוצת whatsapp ו- facebook הכוללות מאות משתתפים פעילים. אנו מאמינים כי הכוונה נכונה ומתן ייעוץ וליווי משפטי מקצועי על ידי עורך דין מקרקעין הבקיא בתחום וביעל ידע רב בתחום המקרקעין משרת את מטרותיכם ואת רצונכם לשפר את תנאי העסקה ולעבור אותה ללא הפתעות.

ניסיונו המוכח בתחום המקרקעין עומד לרשותכם בכל עת, כך שהנכם מוזמנים לפנות למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ וליווי משפטי בעת מכירת דירתכם.

לעדכונים נוספים הצטרפו לקבוצות פייסבוק ו- whatsapp "שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38
שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

אין באמור כדי להוות ייעוץ משפטי בכל דרך וצורה

© כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לצלם, לערוך, לתרגם, לאחסן במאגר מידע, לשדר או לקלוט בכל דרך או אמצעי אלקטרוני, אופטי, מכני או אחר - כל חלק שהוא מהחומר הכלול במאמר זה.

bottom of page