מקרקעין - נדל"ן

תחום המקרקעין מורכב מתתי תחומים רבים אשר מהווים ביחד ענף שלם המכיל דינים, הוראות ופרקטיקה מגוונת שמכתיבים את התנהלותם של העוסקים בתחום ומבצעי הפעולות (אתם הלקוחות) בכל עסקה ופעולה במקרקעין. בעת מתן ייעוץ לכל אחד מהנושאים הללו רצוי להסתייע בעו"ד מקרקעין בעל ניסיון, ידע ומומחיות בתחום.

כמו כן, בעת ביצוע פעולה במקרקעין חל הצורך לקחת בחשבון את מלוא ההשלכות הנגזרות ממנה, לרבות: סיכונים וחשיפות, הסדרת זכויות קנייניות ומשפטיות, עיגון התנאים המשפטיים המשקפים את חובותיהם וזכיותיהם של הצדדים וקיום בפועל של כל הנושאים האלו לאורך שלבי העסקה.

עסקה במקרקעין:

כיוון שתחום הנדל"ן מורכב מתתי נושאים, כך גם עסקה במקרקעין מורכבת מתתי תחומים המשקפים את מהותן של העסקאות. אגב כך, יש היום מאפיינים מיוחדים לעסקאות לרכישת דירה מקבלן / יזם, רכישת דירה יד 2, רכישת דירה מקבוצת רכישה, רכישת דירה בפרויקט תמ"א.

לקבלת ייעוץ השאירו פרטים מלאים. משרדנו ייצור עמכם קשר בהקדם.

לעדכונים נוספים הצטרפו לקבוצות פייסבוק ו- whatsapp "שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38
שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

באופן דומה - גם עסקאות למכירת דירה / נכס מאופיינות באופן שונה לפי תנאי העסקה, מהותה ואפיון הזכות הנמכרת. כך למשל, ישנו הבדל בין מכירת דירה מקבלן לאחר שניתן לפרויקט טופס 4 או לפני, באם נרשם בית משותף או לא וכיו"ב. כמו כן, ישנו הבדל באם העסקה מבוצעת על זכות בעלות, חכירה או הערת אזהרה כיוון שהזכויות של המוכר טרם הושלמו ברישום. לעניין רישום הזכויות חשיבות רבה.

עם זאת, מדובר רק בשלב הראשון במסגרתו אנו מסווגים את העסקה לפי מאפייניה, מהות הזכויות ופרטים נוספים המגבשים את תוכנה של העסקה. לכן, בהמשך יהיה עלינו לשלב נושאים חוזיים נוספים אשר ירכיבו את מכלול ציפיותיהם של הצדדים.

אפיון העסקה והסדרת תנאיה בהתאם מחייבת ידע ובקיאות רבה.

שלבי העסקה:

ככלל, עסקה נחלקת לשלושה שלבים עיקריים: השלב הטרום חוזי - שלב המשא ומתן, חתימה וקיום של ההסכם והלבסוף השלמה וסיום של העסקה. לכל אחד משלבי העסקה יש מאפיינים משל עצמו כשקו פרשת המים הינו שלב החתימה על ההסכם. שכן, עד לנקודה זו ניתן לפתוח ושלנות את ההסכמות מחדש, אך לאחר מכן כל שינוי מצריך הסכמה של הצדדים אשר לא תמיד מתקבלת. כיום, ייתכנו מקרים בהם ניתן יהיה לראות עקב התנהגות הצדדים בשלב המשא ומתן כקו פרשת המים. אולם, מדובר מצב חריג יחסית

כרטיס הביקור שלנו - ידע, ניסיון מוכח ומקצועיות:

למשרדנו ידע וניסיון מוכח בליווי של עשרות עסקאות מסוגים שונים אשר נצברו במהלך פעילותינו הענפה בתחום המקרקעין / נדל"ן. אנו מלווים עשרות פרויקטים אשר במסגרתם נבנות דירות, כך שכל הסכמי המכר מבוצעים על ידינו. ניסיוננו הרב והיקף הפעילות הרציף והתמידי בתחום הנדל"ן הופך את השירותים הניתנים על ידינו למקור ידע עצום אשר ועמד לרשות הלקוח לאורך כל העסקה ואף לאחריה.

משרדנו נותן ללקוחותיו שירות מקיף אשר כולל את הפעולות הבאות:

  • עריכה של הסכם המכר וניהול משא ומתן לשיפור התנאים החוזיים.

  • פגישת מקדמית עם הלקוח לאחר השלב הראשון של המשא ומתן.

  • ניהול משא ומתן לסיכום הנושאים המשפטיים ופגישת הסבר נוספת עם הלקוח.

  • עריכת שומות (מס רכישה מס שבח לפי הנסיבות) בגין העסקה.

  • ביצוע בדיקות מקדמיות אשר נמצאות במסגרת האחריות של עורך דין מקרקעין בקשר לעסקה.

  • הכנסת כל המסמכים הדרושים לעסקה.

  • ליווי במהלך שלבי הביצוע של העסקה.

  • השלמת העסקה עם רישום הזכויות.

רשימת מאמרים:

מקרקעין - נדל"ן - בלוג ומאמרים:

שירותים נוספים:
עורך דין מקרקעין / נדל"ן..
עורך דין התחדשות עירונית / תמ"א 38 / פינוי בינוי.
עורך דין תכנון ובניה.
עורך דין מיסוי מקרקעין.
עורך דין שכירות.
נייד: 050-99-24-24-4.
דוא"לkfirhy.law@gmail.com