top of page

ליצירת קשר

סמסו או התקשרו

שתפו את המאמר דרך ה:

שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38
246x0w.jpg
שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

יש לכם שאלה?

תעלו אותה לפורום נדל"ן ותקבלו מענה

קורונה ונדל"ן: ההשפעה הצפויה של משבר על מי שרכש דירה בשנים האחרונות

תוכן עניינים:

1. אי תיקון ליקויי בנייה בדירות וברכוש המשותף.

2. רישום זכויות הבעלות על שם הרוכשים.

3. איחורים משמעותיים במסירת הדירה ללא פיצוי.

4. קריסה של קבלנים, יזמים והשלמת הבניה ע"י הבנק המלווה.

קריסה של קבלנים, יזמים והשלמת הבניה ע"י הבנק המלווה

 

פתח דבר - פרולוג:

"בהלת הקורונה" תופסת את ענף הנדל"ן לאחר שנים רצופות (וטובות ליזמים) של עליית מחירים, גידול בכמות הפרויקטים, מאמץ לאומי להגדיל את מספר יחידות הדיור, שיפור התנאים לתמ"א 38 (עד לתיקון 3/א לכל הפחות), וגידול משמעותי בכמות העוסקים בתחום – בעיקר יזמים.

 

לפיכך, עולה השאלה, מה תהיה השפעתו של משבר פוטנציאלי במשק הנדל"ן על מי שרכשו דירה מקבלן בשנים האחרונות?

 

רבים תוהים כיצד ענף הנדל"ן יגיב "למשבר הקורונה", מה תהיה השפעתו על מחירי הדירות – האם המחירים יעלו או ירדו בעקבות האטה במשק ובהתאם לתחזיות למיתון, ואילו שינויים יתחוללו כתוצאה מכך. עם זאת, חשוב לזכור שלמשבר יש השפעה לא רק על עסקאות עתידיות ושוויין, אלא גם על עסקאות שכבר נחתמו.

 

לפי כלכלנים בעלי שם עולמי ויודעי דבר – אנו בעיצומו של אירוע מתגלגל שמחולל משבר שטרם נראה כדוגמתו ואשר מתחיל כבר כעת לתת את אותותיו. לטענת מומחים במשרד האוצר, האטה הכלכלית במשק כבר מורגשת ואנו נמצאים בפתחו של מיתון עמוק.

 

השפעתו של "משבר הקורונה" והשפעותיו הכלכליות אינם פוסחים גם על ענף הנדל"ן שחושש מסגר על שטחי יהודה ושומרון, מעצירת האשראי ליזמים, מחסור בציוד וחמורי גלם ועוד כהנה וכהנה השפעות שליליות שישפיעו לרעה על שוק שממילא סובל מקשיים וכשלים גם בימים טובים.

 

ואכן, כבר התבשרנו כי משרדי המכירות ריקים, כנסים שנועדו לקדם פרויקטים ומיזמים להתחדשות עירונית מתבטלים וישנה חוסר ודאות לגבי השפעתו של המשבר על מחירי הדירות. כך למשל, בכתבה אחת נאמר כי המשבר יגרום לעליה במחירי הדירות, בעוד שמאמר אחר נאמר כי האטה במשק תחייב הורדת מחירים. זוהי רק דוגמה אחת לחוסר הוודאות ולהשפעות של גורמים חיצונים בעלי אינטרס אישי על הלך הרוח הציבורי

 

אנו סבורים כי מחירי הדירות אינם חזות הכל ואין היגיון להתמקד אך ורק בהם. שכן, משבר בענף הנדל"ן ישפיע על אלפי רוכשי דירות שהקבלנים טרם השלימו את כל מחויבויותיהם כלפיהם מכח הסכמי המכר והוראות החוק השונות.

 

להלן סדרת מאמרים אשר מתמקדת בהשפעה של משבר צפוי על מי שכבר רכש דירה מקבלן.

וביתר פירוט - כיצד משבר פוטנציאלי עשוי להשפיע על רוכשי דירוץ:

קריסה של קבלנים, יזמים והשלמת הבניה ע"י הבנק המלווה

עו"ד כפיר חיון | מקרקעין - נדל"ן ו- והתחדשות עירונית                     

מניסיוני, בכל מה שקשור לתחום הנדל"ן ולעסקאות ששוויין נאמד במאות אלפי ש"ח (ואף מיליונים), מומלץ להיערך מראש, לנקוט צעדים מקדימים, לפעול במשנה זהירות ולא להמתין ליד הגורל.

 

אם רכשתם דירה מקבלן בשנים האחרונות - תקדישו את הזמן הדרוש כדי לוודא שהיזם מילא אחר כל חובותיו כלפיכם. בדיוק לשם כך מאמר זה נועד.

  • לעו"ד כפיר חיון ניסיון רב ומוכח בתחום הנדל"ן על רבדיו השונים, ובייחוד בליווי פרויקטים והסכמי מכר.

  • במהלך השנים האחרונות משרדי ייצג יזמים ורוכשי דירות בהליכים משפטיים.

  • למיצוי זכויותיכם מול קבלנים ויזמים יש חשיבות רבה שעשויה להשפיע על ערך הדירה.

  • רוכשי דירות רבים שהחמיצו את ההזדמנות לתבוע את נזקיהם מהיזם נושאים לא פעם בעלויות במקומות.

  • משרדנו מחויב לשירות מקצועי, אדיב וחסר פשרות.

59א1.jpg

קיבעו פגישת ייעוץ - שיחה טלפונית:

לעדכונים נוספים הצטרפו לקבוצות פייסבוק ו- whatsapp "שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38
שאלות בנדל"ן והתחדשות עירונית - תמ"א 38

 

כעורכי דין המוצר העיקרי שמסופק על ידי הוא שירות אשר ניתן ללקוחות המשרד באמצעות ידע רב, מקצועיות, איכות וניסיון מוכח שנצברו במשרדי כתוצאה מייצוג בהליכים משפטיים רבים שעניינם סכסוכי שכנים.

משרדי אשר עוסק באופן ייחודי בתחום המקרקעין על רבדיו השונים מרכז בעבורכם את כל הפתרונות והידע הנחוצים לכם להחל מהפניה הראשונה ועד להשלמת הטיפול בעניינכם - כשכל זאת עומד לרשותכם החל מהרגע הראשון בו פניתם למשרדנו, ובהמשך בפגישות השונות, בניסוח המכתבים, בייעוץ משפטי בניהול הליך משפטי ועד לסגירת התיק.

הניסיון במשרדי נצבר באמצעות פעילות ענפה ואינטנסיבית בתחום המקרקעין אשר כוללת ליווי וייעוץ לבעלי דירות, ועדי בתים, תביעות מורכבות במקרקעין, רוכשי דירות, יזמים בפרויקטים מגוונים החל מהשלבים הראשונים ועד לסיומם וכו'.

 

היקף פעילותינו, כמות ההליכים המשפטיים, תדירות העסקאות המלוות על ידינו (כל פרויקט כולל בדרך כלל עשרות עסקאות למכירת דירות) יוצרים למשרדנו רצף אשר משמר את הידע שנצבר ואת התאמתו לנושאים שבאמת חשובים ללקוחותינו. כך למשל, ביכולתכם להתרשם מניסיוננו במאמר שקראתם זה עתה אשר משקף מכלול סוגיות ונושאים בתחום רחב שנקרא בתים משותפים, אולם מדובר רק בחלק קטן מהידע אותו אנו מעבירים ללקוחותינו.

במאמר שנכתב לעיל הושקעו זמן, ידע ומשאבים רבים מתוך מטרה לשתף את הידע שנצבר במשרדנו עם הציבור הרחב, מטרתנו זו מושגת בעזרת מספר אמצעים הכוללים ניהול קבוצות whatsapp ו- facebook הכוללות מאות משתתפים פעילים. אנו מאמינים כי הכוונה נכונה ומתן ייעוץ וליווי משפטי מקצועי על ידי עורך דין מקרקעין הבקיא בתחום ובעל ידע רב בתחום המקרקעין ישרתו את מטרותיכם.

ניסיונו המוכח בתחום המקרקעין עומד לרשותכם בכל עת, כך שהנכם מוזמנים לפנות למשרדנו לצורך קבלת ייעוץ וליווי משפטי.

תגיות

מאמרים נוספים בנושא בתים משותפים:

השפעה צפויה של משבר הקורונה על הנף הנדל"ן במקרה של משבר.

ליקויי בנייה
1
רישום זכויות
2
איחור במסירה
3
קריסה של קבלנים ויזמים
4
קריסת ספקים
5
האם משבר הקורונה נחשב לכח עליון
6
bottom of page